Czym zajmuje się dermatolog?

Jednym z prężniej rozwijających się działów medycyny i jednocześnie złożoną specjalnością lekarską, jest dermatologia, która specjalizuje się w badaniu skóry, a także różnego rodzaju jej schorzeń. Czym dokładnie zajmuje się ta dziedzina, kim jest lekarz dermatolog, kiedy warto się do niego udać? Na te oraz inne pytania poszukamy odpowiedzi w poniższym artykule.

Czytaj dalej

Ginekolog – kto to taki?

Jednym z najczęściej przeprowadzanych badań diagnostycznych u kobiet jest badanie ginekologiczne, którego głównym celem jest ocena narządów rodnych. Wizyty u ginekologa bywają dla wielu pacjentek krępujące, tymczasem tak naprawdę jest to taki sam specjalista, jak każdy inny lekarz. Dowiedz się więcej, czym dokładnie zajmuje się ginekologia i jak przygotować się do wizyty w poradni ginekologicznej.

Czytaj dalej

Kim jest kardiolog?

Nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, choroba wieńcowa – to tylko przykładowe schorzenia układu krążenia, z którymi z roku na rok zmaga się coraz większa liczba osób. Niehigieniczny tryb życia, wysokokaloryczna dieta, a także brak ruchu powodują, że z problemami kardiologicznymi borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni w coraz młodszym wieku. Kiedy zaczyna chorować serce, wówczas należy odwiedzić specjalistyczną poradnię kardiologiczną. Czym dokładnie zajmuje się kardiologia oraz kim jest kardiolog? Zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej

Leczenie żylaków

Profesjonalna poradnia medyczna Ars Medic z Poznania posiada w swojej ofercie najwyższej jakości badania specjalistyczne, umożliwiające rzetelną, szybką i w pełni wiarygodną diagnozę rozmaitych schorzeń. USG DOPPLER to nowoczesna metoda, stosowana w przychodni do weryfikacji stanu zdrowia pacjentów. Usługi wykwalifikowanych lekarzy, wyposażonych w innowacyjne narzędzia badawcze są zdecydowanie godne polecenia.

Czytaj dalej