Chirurgia naczyń – kompleksowa oferta

Prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest uzależnione między innymi od utrzymania drożności naczyń krwionośnych. Jest to zadaniem chirurga naczyniowego. W poradni Ars Medica w Poznaniu nasi specjaliści zajmują się patologiami oraz leczeniem operacyjnym naczyń krwionośnych i limfatycznych, z wyłączeniem serca.

Niedrożność tętnic polega na zwężeniu ich światła, a w krytycznych przypadkach do całkowitego ich zamknięcia. Taka sytuacja doprowadza do zaburzeń w ukrwieniu oraz zwiększa ryzyko powstania zakrzepu, dlatego operacje wykonywane przez chirurgów naczyniowych są często zabiegami ratującymi życie chorego.

Operacje polegają głównie na udrożnieniu naczynia (embolektomia), poszerzeniu jego światła, usunięciu patologii (np. tętniaka), a w razie konieczności poszerzeniu naczynia lub wstawieniu protez naczyniowych. W Ars Medic oferujemy także usuwanie pajaczków metodą „Verilite” oraz operacyjne leczenie nadpotliwości.

Diagnozowanie

W naszej placówce w Poznaniu, oprócz wykwalifikowanej kadry specjalistów, posiadamy również profesjonalny sprzęt diagnozujący. USG Dopplera umożliwia wykrycie nawet drobnych schorzeń tętnic i żył i jest jednym z podstawowych badań w diagnostyce chorób układu krążenia i oceny jego drożności.

Chirurgia

* Dr n. med. Krzysztof Wachal

godziny przyjęć:wtorek 13.30, środa 18.00, piątek 13.30

cena:100 zł, wizyta+doppler 170 zł.