lek. Małgorzata Schlabs

Specjalizacja: reumatolog

Godziny przyjęć: wtorek 15.00

Cennik: wizyta 160 zł, wizyta+USG 200 zł

Telefon: (61) 852 81 08

Opis:

Reumatolog to lekarz, który zajmuje się przede wszystkim zaburzeniami układu odpornościowego, które w swoim przebiegu wywołują przewlekłe zapalenie narządu ruchu. Czyli jeśli ból czy obrzęk stawu/stawów nie był poprzedzony urazem czy przeciążeniem, wskazana jest konsultacja reumatologiczna. Najważniejszy jest czas od pojawienia się objawów do postawienia właściwej diagnozy i wdrążenia skutecznego leczenia. Takie postępowanie i regularna opieka reumatologa, zwiększają szansę na uniknięcie nieodwracalnych zmian destrukcyjnych stawów czy narządów wewnętrznych.

Lek. Małgorzata Schlabs uzyskała tytuł specjalisty reumatologa we wrześniu 2020. W latach 2014-2019 odbyła rezydenturę z reumatologii na Oddziale Reumatologii i Osteoporozy Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Uważa, że ciągły rozwój to nierozłączny element zawodu lekarza, więc na bieżąco poszerza swoją wiedzę m.in. uczestnicząc w konferencjach czy kursach branżowych.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób reumatycznych m.in.:

  • chorób układowych tkanki łącznej ( reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układowy, zespół Sjogrena, twardzina układowa, zapalenie wielomięśniowe, skórno-mięśniowe, mieszana choroba tkanki łącznej),
  • zapaleń naczyń (m.in. ziarniniakowatości z zapaleniem naczyń),
  • polimialgii reumatycznej,
  • spondyloartropatii (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów, reaktywne zapalenie stawów, zapalenie stawów towarzyszące chorobom zapalnym jelit),
  • dny moczanowej,
  • osteoporozy,
  • choroba zwyrodnieniowej stawów i tkanek miękkich.

Wykonuje USG narządu ruchu w kierunku zmian zapalnych, często traktując je jako uzupełnienie badania przedmiotowego.

Lek. Małgorzata Schlabs jest zwolenniczką partnerskiej relacji lekarz-pacjent oraz indywidulanego podejścia do każdego chorego.