Poradnia kardiologiczna Poznań

Siedzący tryb życia, palenie papierosów, źle zbilansowana dieta to tylko niektóre z czynników, mających znaczący wpływ na rozwój chorób serca i układu naczyniowego. Wrogiem współczesnego człowieka jest także stres, który stał się naszym nieodłącznym towarzyszem na co dzień. Choroby cywilizacyjne, do których zaliczają się schorzenia kardiologiczne, przestały być wyłącznie domeną grup zaawansowanych wiekowo i coraz częściej dotykają osoby młode. Dlatego tak ważna jest profilaktyka oraz szybkie reagowanie w razie wystąpienia pierwszych niepokojących objawów. Dobrą wiadomością jest to, że, zarówno w przypadku chorób serca, jak i innych dolegliwości dotyczących układu krążenia, współczesna kardiologia oferuje wiele skutecznych metod leczenia takich jak np. echo czy próba wysiłkowa.

Dobry kardiolog dziecięcy Poznań

Jeśli mieszkasz w Poznaniu lub jego okolicach, prywatna poradnia kardiologiczna Ars Medic jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Lekarz kardiolog pomoże w diagnozie i leczeniu najpowszechniejszych chorób układu sercowo-naczyniowego. Schorzenia serca, naczyń lub inne doskwierają Twojemu dziecku? Nasz kardiolog dziecięcy ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu nawet trudnych przypadków u maluchów. Umów się do naszej poradni na echo lub inne badania już dziś.

Specjalistyczna poradnia kardiologiczna w przychodni Ars Medic zapewnia kompleksową pomoc w zakresie profilaktyki i leczenia różnych schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Przyjmujący w naszej placówce lekarz-kardiolog (również dziecięcy) to wykwalifikowany ekspert z długim stażem, który pomógł już wielu pacjentom wrócić do zdrowia. Mieścimy się w centrum Poznania, dlatego łatwo nas znajdziesz i dojedziesz do nas wygodnie z różnych części miasta. Pacjenci przychodzą do naszej kliniki w ramach prywatnych świadczeń, które obejmują m.in. echo serca.

UMÓW WIZYTĘ

Od czego jest lekarz kardiolog?

Oferujemy diagnostykę, profilaktykę, wsparcie medyczne i leczenie w zakresie wielu schorzeń układu krwionośnego dorosłych i dzieci. Wśród nich, m.in.:

 • choroba wieńcowa związana z niedokrwiennością serca,
 • nadciśnienie tętnicze oraz zawały (profilaktyka),
 • problemy miażdżycowe oraz przewlekła niewydolność serca,
 • dusznica bolesna,
 • niewydolność naczyń wieńcowych,
 • arytmia serca oraz migotanie przedsionków,
 • komorowe oraz nadkomorowe zaburzenia w rytmie pracy serca,
 • wady serca oraz układu zastawkowego,
 • częstoskurcz napadowy,
 • niewydolność bądź niedokrwienność,
 • choroby aorty i naczyń obwodowych,
 • choroby serca, takie jak kołatanie, duszność czy bóle w klatce piersiowej.

Ekg wysiłkowe, echo serca – kardiologia Poznań

Nasze gabinety lekarskie w Poznaniu, w których kardiolog przyjmuje prywatnie, to przyjazne pacjentom przestrzenie zaopatrzone w najlepszy sprzęt medyczny. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrealizować trafną i skuteczną diagnostykę. Wykonasz w naszej poradni kompleksowe badania. Wśród aparatury pomiarowej przychodni Ars Medic znajdziesz: EKG stacjonarne i holter oraz nowoczesny echokardiograf, służący do przeprowadzenia pomiaru, który potocznie nosi nazwę „echo serca”. Dostępne w przychodni Ars Medic przenośne EKG to urządzenie nowej generacji, które zabierzesz ze sobą do domu w celu określenia precyzyjnych pomiarów dobowych rytmu serca. Ponadto w prywatnej poradni kariologicznej wykonujemy także próbę wysiłkową, scyntygrafię oraz koronarografię. Każde badanie jest przeprowadzane, a jego wynik interpretowany, przez fachowca-kardiologa. Dzięki odpowiedniej jakości tych badań jesteśmy w stanie postawić trafną diagnozę i jeszcze precyzyjniej dobrać kurację, która skutkuje pozytywnymi efektami oraz znacząco podnosi jakość życia pacjentów.

Warto pamiętać, że tylko bardzo dobry lekarz kardiolog jest w stanie postawić rzetelną diagnozę i wdrożyć skuteczną formę leczenia, zarówno farmakologicznego, jak i – jeśli zajdzie taka potrzeba – operacyjnego. Prywatna przychodnia kardiologiczna Ars Medic oferuje usługi, w tym m.in. echo serca, na najwyższym poziomie. Świadczy o tym rosnąca liczba wyleczonych i zadowolonych pacjentów.

UMÓW WIZYTĘ

Zdrowe serce trzymane przez lekarza kardiologa, który zajmuje się leczeniem chorób serce w przychodni kardiologicznej Ars Medic Poznań

Lekarz kardiolog Poznań – echo serca prywatnie

Jako prywatna poradnia kardiologiczna oferujemy specjalistyczne usługi medyczne na najwyższym poziomie. Tutaj umówisz się na wizytę u wykwalifikowanego kardiologa, który w atmosferze życzliwości przeprowadzi rozmowę i odpowie na nurtujące Cię pytania. Konsultacja kardiologiczna obejmuje diagnostykę (m.in. poprzez echo serca), profilaktykę i leczenie wad oraz schorzeń układu sercowo-naczyniowego. W przychodni Ars Medic zapiszesz się do lekarza, który pomoże Ci konkretnie rozpoznać, co dzieje się z Twoim organizmem oraz powrócić do zdrowia lub zapobiec problemom. Aby tak mogło się stać, oprócz wywiadu, przyjmujący w naszej prywatnej poradni zlokalizowanej w Poznaniu kardiolog zazwyczaj musi przeprowadzić szereg różnych badań, takich jak np. echo serca. Jest to konieczne do prawidłowego zdiagnozowania problemu, gdyż często objawy są niejednoznaczne i mogą wskazywać na różne choroby układu krążenia. Jednak doświadczony lekarz będzie w stanie skrócić diagnostykę do niezbędnego minimum i szybko określić przyczynę oraz dobrać właściwe metody pracy. Specjalista z naszej prywatnej poradni gwarantuje selektywną diagnozę kardiologiczną oraz pełną pomoc.

UMÓW WIZYTĘ

Kompleksowa diagnostyka kardiologiczna dla dzieci i dorosłych

Nasza renomowana poradnia kardiologiczna Ars Medic w Poznaniu oferuje także usługi kardiologa dziecięcego. Wszystkie konsultacje, w których biorą udział najmłodsi, przeprowadzamy w życzliwej atmosferze. Wiemy, jakie to stresujące doświadczenie dla dziecka, dlatego dbamy o jego komfort w naszej przychodni.

Bez względu na to, czy podejrzewasz u siebie nadciśnienie, miażdżycę, czy inne schorzenia upośledzające swobodny przepływ krwi, zgłoś się do nas i umów na wizytę do wykwalifikowanego lekarza, który pomógł wielu pacjentom. Wykonamy dla Ciebie kompleksową diagnostykę: EKG spoczynkowe, badanie przy pomocy holtera, próbę wysiłkową, echo serca i dużo więcej. Nasz cennik jest przyjazny pacjentom i wyróżnia się na tle konkurencji. Nasza prywatna poradnia kardiologiczna w Poznaniu dysponuje wszelkim niezbędnym, zaawansowanym technologicznie sprzętem medycznym, a także wykwalifikowaną kadrą lekarzy. Wady serca, które są uwarunkowane genetycznie, jesteśmy w stanie wykryć oraz skutecznie leczyć nawet u małych dzieci. Umów wizytę u kardiologa w przychodni Ars Medic! Pomóż swojemu dziecku dzięki doświadczeniu kardiologa dziecięcego.

Wybierając echo serca i inne usługi w prywatnej poradni kardiologicznej Ars Medic, zyskuje się pewność diagnozy za pomocą najnowocześniejszych, a zatem najdokładniejszych sprzętów, a także dostęp do bardzo dobrych kardiologów dziecięcych oraz dla osób dorosłych. W razie pytań skontaktuj się z nami drogą mailową lub telefoniczną.

Kiedy udać się do kardiologa?

Pacjenci kierują się do kliniki w razie problemów z sercem. Jak się one objawiają? Zacznijmy od tego, że niektóre osoby nawet bez żadnych symptomów odwiedzają naszą prywatną poradnię – dotyczy to pacjentów obciążonych genetycznie, których najbliżsi, np. rodzice, rodzeństwo czy dziadkowie, zmagają się z dolegliwościami kardiologicznymi lub umarli w ich wyniku. Ponieważ w ich przypadku istnieje podwyższone ryzyko pojawienia się problemów, lekarz może zlecić różne badania, np. echo serca, które w Poznaniu prywatnie jest wykonywane w naszej klinice.

Jeśli chodzi o oznaki potencjalnych chorób, z którymi pacjenci udają się do lekarza kardiologa, można wśród nich wymienić m.in. kłucie czy pieczenie w klatce piersiowej. Innym niepokojącym objawem jest nieregularne bicie lub kołatanie serca. Również osoby cierpiące na nadciśnienie i zawroty głowy powinny wziąć pod uwagę, że ich dolegliwości nadają się do wizyty w poradni. Kolejny symptom, który może wskazywać na tego rodzaju problemy, to częste zawroty głowy, szybkie łapanie zadyszki nawet przy krótkim wysiłku fizycznym i chroniczne poczucie zmęczenia. M.in. w tych przypadkach wykonuje się badanie echo czy EKG.

W razie wystąpienia niepokojących oznak zalecana jest możliwie szybka konsultacja z lekarzem, który zleci lub wykona czynności diagnostyczne i na ich podstawie rozpoznana przyczynę oraz specyfikę dolegliwości kardiologicznej. Nasza prywatna poradnia zajmuje się zarówno wykrywaniem problemów z sercem, m.in. poprzez EKG czy echo, jak i ich leczeniem.

* dr n.med. Magdalena Janus

godziny przyjęć:wtorek, środa 15.00

cena:wizyta+echo serca 350 zł, wizyta 250 zł, echo serca 350 zł