Lek. med. Mikołaj Skilski – akupunktura

Specjalizacja: Akupunktura

Godziny przyjęć: wtorek, środa, piątek 10.00-17.00

Cennik: leczenie migreny, rwa kulszowa itp. 200 zł, akupunktura 150 zł

Telefon:

Opis:

Lekarz medycyny Mikołaj Skilski to ceniony specjalista od akupunktury, zajmujący się leczeniem migrenowych bólów głowy, rwy kulszowej, bólów kręgosłupa i mięśniowo-szkieletowych, a także dyskopatii, napięć nerwowych oraz wielu innych dolegliwości. W leczeniu migreny i uciążliwego bólu głowy posługuje się autorską, wypracowaną na przestrzeni wielu lat metodą, której skuteczność potwierdzają zadowoleni pacjenci. Jest absolwentem Akademii Medycznej. Już w trakcie studiów zainteresował się medycyną niekonwencjonalną, ze szczególnym uwzględnieniem akupunktury. Efektem tego było ukończenie prestiżowego, trzyletniego szkolenia z Akupunktury Su Jok pod okiem wybitnego eksperta medycyny wschodniej – profesora Park Jae Woo z Korei. Ukończył także kurs IXT (terapia informacyjno-falowa) oraz kurs terapeutyczny poświęcony homeopatii i homotoksykologii G.H. Reckewega. Przez 15 lat zdobywał bezcenne doświadczenie, lecząc pacjentów za pomocą akupunktury w szpitalu w Czerniowicach na Ukrainie. W trosce o zapewnienie swoim pacjentom profesjonalnej opieki i skutecznej pomocy, lek. med. Mikołaj Skilski łączy metody medycyny tradycyjnej i niekonwencjonalnej, co czyni leczenie pełniejszym i w większym stopniu odpowiadającym potrzebom pacjenta. Efekty lecznicze prowadzonych w ten sposób terapii są znacznie głębsze i bardziej trwałe, pozwalają nierzadko wyeliminować lub znacząco ograniczyć nawet ciężkie i przewlekłe dolegliwości. Kompleksowy charakter terapii prowadzonych przez Mikołaja Skilskiego wynika z leczenia na trzech poziomach:
 1. Fizycznym: z wykorzystaniem igły, moksy, akupresury bądź aparatu IFT.
 2. Energetyczno-metafizycznym: oddziałując na metabolizm, punkty 6Ki na meridianach i czakrach, na homeostazę wg praw Yin-Yang, prawa 6Ki energii czy prawa pięciu żywiołów.
 3. Emocjonalno-mentalnym: stosując techniki harmonizujące i stymulujące siły życiowe, skuteczne w leczeniu depresji, agresji, lęków, bezsenności czy nałogów.
Zakres leczenia:
 • migrenowe bóle głowy,
 • rwa kulszowa,
 • lumbago,
 • bóle kręgosłupa,
 • bóle mięśniowo-szkieletowe,
 • dyskopatia,
 • nerwobóle nerwów obwodowych,
 • nerwu twarzowego i trójdzielnego,
 • napięcia nerwowe,
 • stres itd.

Leczenie migreny: Poznań

Medycyna konwencjonalna nie poznała w pełni źródła bólu migrenowego — można jedynie domniemywać, że szereg czynników środowiskowych i genetycznych oraz styl życia mogą tę dolegliwość wywoływać. W leczeniu migreny standardowo stosuje się terapię farmakologiczną, jednak każdy przyjmowany lek może mieć skutki uboczne, dlatego wiele osób poszukuje alternatywnych sposobów poradzenia sobie z nawracającym bólem głowy. Akupunktura wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej, w której przyjmuje się założenie, że przez organizm przepływa pewien rodzaj energii, a określone punkty na ciele człowieka połączone są meridianami, czyli kanałami przepływu tej energii. Zaburzenie delikatnej równowagi może powodować dolegliwości bólowe. Leczenie migreny z pomocą akupunktury jest bezpieczne i ma bardzo duże szanse na powodzenie — przekonaj się o tym w naszym gabinecie w Poznaniu.