USG Doppler Poznań

USG Doppler Diagnostyka chorób układu krążenia wymaga wykonywania regularnych badań, mających na celu ocenę drożności krążeniowej. Jednym z najważniejszych badań w tej dziedzinie medycyny jest USG Dopplera, pozwalające w precyzyjny i prawidłowy sposób ocenić przepływ krwi w żyłach i tętnicach. Istotą badania Doppler USG jest wykorzystanie zjawiska zmiany długości fali ultradźwiękowej, odbijającej się od krwinek. Analiza zmiany długości fal pozwala wykryć wszelkie „przeszkody”, na jakie napotyka fala, takie jak np. zakrzepy, będące częstą przyczyną zawałów serca i udarów mózgu. Wykonując swoim pacjentom to badanie w naszej poradni w Poznaniu, jesteśmy w stanie wykryć nawet drobne i niewielkie zakrzepy oraz inne schorzenia żył i tętnic. Dzięki wdrożeniu skutecznego leczenia i zastosowaniu odpowiedniej profilaktyki, w wielu przypadkach udaje się uniknąć zawałów, udarów oraz innych, bardzo poważnych chorób układu krążenia.  

Umów się na wizytę

Zalety badania w Ars Medic w Poznaniu

usg doppler podczas pracy Badanie USG Doppler w naszej poznańskiej poradni wykonujemy za pomocą nowoczesnego sprzętu, zapewniającego rzetelne i precyzyjne wyniki pomiaru, które dostępne są natychmiast. Samo badanie jest z kolei całkowicie nieinwazyjne i bezpieczne, bez względu na wiek i stan zdrowia pacjenta. Oferujemy USG kończyn dolnych i górnych, badanie tętnic szyjnych, serca, guzów oraz narządów jamy brzusznej i płciowych. Cele badania, zależące od tego, do jakich naczyń stosuje się USG Doppler, to m.in.
 • wykrycie zwężenia miażdżycowego w tętnicach szyjnych, zaopatrujących mózg,
 • diagnozowanie niedrożności lub zwężeń tętnic w kończynach dolnych,
 • wykrycie m.in. zakrzepicy lub niewydolności zastawkowej w kończynach dolnych,
 • badanie tętnic nerkowych i pozostałych naczyń obwodowych,
 • określenie poziomu niedokrwienia tkanek obwodowych,
 • oszacowanie szerokości i ciągłości ścian naczyń krwionośnych,
 • diagnozowanie zakrzepicy żył: głównej dolnej, biodrowych, nerkowych, wątrobowych, śledzionowej czy wrotnej,
 • ocenę przebiegu żylaków, ich wielkości i prędkości przepływu krwi.
Praktyka pokazuje, że wykonane odpowiednio wcześnie i z należytą precyzją badanie USG Dopplera, pozwala na wdrożenie optymalnej metody leczenia chorób krążenia. Z punktu widzenia diagnozowania wad serca, informacje dostarczane przez badanie ultrasonograficzne są bezcenne. W związku z tym, serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zamieszkujące Poznań i okolice, do skorzystania z naszej oferty badań Doppler USG. nasz gabinet w Poznaniu
godziny badań: wtorek 9.00, środa 18.00, piątek 9.00 cena badania:300 zł razem z konsultacją
Zobacz pełny cennik

Badanie Doppler: Poznań

Badanie USG Doppler wykorzystuje się przy diagnostyce chorób układu krążenia. To specjalistyczne badanie umożliwia analizę prędkości oraz przepływu krwi, dzięki czemu lekarz jest w stanie wykryć różnego rodzaju schorzenia. USG Doppler jest w pełni bezpiecznie, co oznacza, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania owego badania. W Ars Medic wykonujemy je przy wykorzystaniu profesjonalnych urządzeń od renomowanych producentów, mamy więc pewność, że wyniki obrazowe są precyzyjne i czytelne. Zapraszamy wszystkich Pacjentów do zapisów na badanie USG Doppler. Poznań, w którym zlokalizowana jest nasza klinika, to główny obszar, z jakiego trafiają do nas osoby zainteresowane diagnostyką chorób sercowo-naczyniowych.

USG Doppler, czyli badanie, które może uratować życie

W przypadku, kiedy Pacjent odczuwa problemy związane z układem krążenia, powinien jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, który wykonuje badanie USG Doppler. W czasie badania lekarz sprawdza drożność żył i tętnic, a także w niektórych przypadkach bada przepływ krwi w pępowinie płodu oraz w narządach miąższowych, czyli np. wątrobie czy nerkach. Takie badanie rekomenduje się osobom, które mają podejrzenie:

 • miażdżycy,
 • zatorowości tętniczej,
 • chorób serca,
 • tętniaków,
 • zwężenia tętnic szyjnych i kręgowych,
 • żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej,
 • żylaków kończyn dolnych,
 • zakrzepów żylnych.

Wykrycie jednej z powyższych chorób przy zastosowaniu USG Dopplera może uratować Pacjentowi życie, a co za tym idzie — pomóc w ustaleniu odpowiedniego planu leczenia.

Specjalistyczne USG Doppler kończyn, ale nie tylko

W naszej klinice wykonujemy USG żył kończyn dolnych, a także tętnic szyjnych. Badanie obrazowe pozwala określić przepływ krwi w żyłach i tętnicach, co jest kluczowe w diagnostyce schorzeń układu naczyniowego. Jest to badanie nieinwazyjne, bezbolesne, nie wymaga podania kontrastu, jest bardzo dokładne, a przy tym może być wykonywane wielokrotnie. USG Doppler kończyn dolnych i tętnic szyjnych to jedno z najpopularniejszych badań stosowanych do wykrywania nieprawidłowości w przepływie krwi.

Jak się przygotować do USG Doppler tętnic szyjnych?

Poznań jako główny obszar naszych działań to miejscowość, z której zgłasza się do nas coraz więcej Pacjentów. Przed badaniem nie wymaga się specjalnego przygotowania, nie trzeba być na czczo, ewentualnie można wypić szklankę wody, szczególnie przy analizie przepływu krwi w pępowinie. Warto wspomnieć, że podczas USG Doppler lekarz nakłada w określone miejsce żel, który ułatwia swobodne przesuwanie głowicy po skórze badanego. Na monitorze wówczas wyświetla się obraz ukazujący poszczególne żyły i tętnice. Czas trwania badania waha się między 15 a 30 minut.

Zapraszamy do Ars Medic na profesjonalne badanie USG Doppler kończyn dolnych oraz tętnic szyjnych.