USG Doppler Poznań

USG Doppler Diagnostyka chorób układu krążenia wymaga wykonywania regularnych badań, mających na celu ocenę drożności krążeniowej. Jednym z najważniejszych badań w tej dziedzinie medycyny jest USG Dopplera, pozwalające w precyzyjny i prawidłowy sposób ocenić przepływ krwi w żyłach i tętnicach. Istotą badania Doppler USG jest wykorzystanie zjawiska zmiany długości fali ultradźwiękowej, odbijającej się od krwinek. Analiza zmiany długości fal pozwala wykryć wszelkie „przeszkody”, na jakie napotyka fala, takie jak np. zakrzepy, będące częstą przyczyną zawałów serca i udarów mózgu. Wykonując swoim pacjentom to badanie w naszej poradni w Poznaniu, jesteśmy w stanie wykryć nawet drobne i niewielkie zakrzepy oraz inne schorzenia żył i tętnic. Dzięki wdrożeniu skutecznego leczenia i zastosowaniu odpowiedniej profilaktyki, w wielu przypadkach udaje się uniknąć zawałów, udarów oraz innych, bardzo poważnych chorób układu krążenia.  

Umów się na wizytę

Zalety badania w Ars Medic w Poznaniu

usg doppler podczas pracy Badanie USG Doppler w naszej poznańskiej poradni wykonujemy za pomocą nowoczesnego sprzętu, zapewniającego rzetelne i precyzyjne wyniki pomiaru, które dostępne są natychmiast. Samo badanie jest z kolei całkowicie nieinwazyjne i bezpieczne, bez względu na wiek i stan zdrowia pacjenta. Oferujemy USG kończyn dolnych i górnych, badanie tętnic szyjnych, serca, guzów oraz narządów jamy brzusznej i płciowych. Cele badania, zależące od tego, do jakich naczyń stosuje się USG Doppler, to m.in.
  • wykrycie zwężenia miażdżycowego w tętnicach szyjnych, zaopatrujących mózg,
  • diagnozowanie niedrożności lub zwężeń tętnic w kończynach dolnych,
  • wykrycie m.in. zakrzepicy lub niewydolności zastawkowej w kończynach dolnych,
  • badanie tętnic nerkowych i pozostałych naczyń obwodowych,
  • określenie poziomu niedokrwienia tkanek obwodowych,
  • oszacowanie szerokości i ciągłości ścian naczyń krwionośnych,
  • diagnozowanie zakrzepicy żył: głównej dolnej, biodrowych, nerkowych, wątrobowych, śledzionowej czy wrotnej,
  • ocenę przebiegu żylaków, ich wielkości i prędkości przepływu krwi.
Praktyka pokazuje, że wykonane odpowiednio wcześnie i z należytą precyzją badanie USG Dopplera, pozwala na wdrożenie optymalnej metody leczenia chorób krążenia. Z punktu widzenia diagnozowania wad serca, informacje dostarczane przez badanie ultrasonograficzne są bezcenne. W związku z tym, serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zamieszkujące Poznań i okolice, do skorzystania z naszej oferty badań Doppler USG. nasz gabinet w Poznaniu
godziny badań: wtorek 9.00, środa 18.00, piątek 9.00 cena badania:300 zł razem z konsultacją
Zobacz pełny cennik