USG tarczycy – Poznań

USG tarczycy to nieinwazyjna i bezbolesna metoda obrazowa, która pozwala na dokładne określenie struktury, rozmiaru, kształtu oraz położenia tego narządu przy pomocy ultradźwięków emitowanych przez specjalistyczną sondę. Badanie jest łatwe w przeprowadzeniu i tak naprawdę nie ma do niego żadnych przeciwwskazań, a co najważniejsze – jest wiarogodne. USG zaleca się w przypadku: wykrycia powiększonej tarczycy metodą palpacyjną przez lekarza, nieprawidłowych wyników stężeń hormonów tarczycy oraz w celu kontroli leczenia hormonalnego tego narządu. Na wizytę zalecamy przynieść wyniki ostatnich badań.

Opis badania tarczycy

Badanie tarczycy wykonuje się w pozycji leżącej. Lekarz nanosi specjalny żel na szyję, a następnie przesuwa po niej głowicę USG. Specjalista jednocześnie obserwuje obraz na monitorze. Po zakończeniu badania pacjent otrzymuje dokumentację, czyli opis i zdjęcia. W Ars Medic w Poznaniu dysponujemy wysokiej jakości sprzętem renomowanych producentów, dzięki czemu USG tarczycy jest bardzo dokładne. Gwarantujemy przystępne ceny – koszt badania wynosi 300 zł razem z konsultacją endokrynologiczną.

Co można wykryć za pomocą USG tarczycy?

Ultrasonografia tarczycy, którą przeprowadzamy w naszej poradni w Poznaniu, to jeden z najważniejszych narzędzi diagnostycznych, pozwalających wykryć różnego rodzaju dysfunkcje tego ważnego gruczołu. USG jest niezwykle skuteczne w identyfikacji guzów tarczycy, zarówno tych łagodnych, jak i złośliwych. Dzięki temu możemy szybko zdiagnozować raka tarczycy oraz monitorować zmiany w guzach, co ma istotne znaczenie dla planowania leczenia. USG może być również używane do identyfikacji cech charakterystycznych dla chorób autoimmunologicznych tarczycy, takich jak choroba Hashimoto czy toczeń rumieniowaty układowy. Badanie ultrasonograficzne pozwala też zobaczyć zmiany struktury tarczycy, takie jak nadżerki, zmiany ogniskowe, torbiele, powiększone węzły chłonne. Na profesjonalne USG tarczycy zapraszamy do poradni Ars Medic w Poznaniu.