Onkolog Poznań prywatnie

Umów wizytę online

Onkologia to dziedzina wiedzy obejmująca całokształt zagadnień związanych z procesem nowotworowym. Lekarz onkolog zajmuje się przyczynami choroby, nieprawidłowościami, epidemiologią, zapobieganiem, rozpoznawaniem oraz wielospecjalistycznym leczeniem chorych na nowotwory i ich dalszej kontroli. W Ars Medic w Poznaniu oferujemy kompleksową opiekę nad nieuleczalnie chorymi.

sprzęt lekarski

Po pierwsze: diagnozowanie

Podczas pierwszej wizyty onkolog przeprowadza z pacjentem szeroki wywiad mający na celu zebranie informacji o dolegliwościach, a także innych zdiagnozowanych i przebytych chorobach i przypadkach nowotworów w rodzinie. Kolejne etapy mogą obejmować: badanie fizykalne (np. badanie piersi u kobiet, kontrola wielkości obwodowych węzłów chłonnych), badania diagnostyczne (z krwi, moczu) oraz obrazowe (RTG, USG, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny). Czasami konieczne jest pobranie materiału z guza (biopsja) i poddanie go badaniom histopatologicznym. Na podstawie wyników lekarz podejmuje decyzję o dalszym postępowaniu.

Nowotwór to nie wyrok

Warto pamiętać, że nie każdy nowotwór jest nowotworem złośliwym, a nie każdy nowotwór złośliwy jest rakiem. Wczesne wykrycie nowotworu daje duże szanse na jego całkowite wyleczenie.

Umów wizytę online

Onkolog

* Dr n. med. Joanna Stanisławiak-Rudowicz godziny przyjęć:piątek 9.00 cena:wizyta+USG piersi 300 zł, wizyta onkologiczna 300zł