Leczenie chorób odzwierzęcych w poradni – Poznań

Umów wizytę online

Jedną z najgroźniejszych chorób odzwierzęcych, na którą narażeni są również właściciele zwierząt domowych, jest toksoplazmoza. Choroba ta może okazać się szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży, z uwagi na fakt, że może wywoływać liczne wady płodu, a jej konsekwencjami mogą być być m.in.: wodogłowie, małogłowie, problemy ze wzrokiem lub ogólne opóźnienie w rozwoju narodzonego dziecka. Zarażenie toksoplazmozą w pierwszym trymestrze może skutkować poronieniem. Nie warto więc lekceważyć tej groźnej choroby, a podstawą skutecznego leczenia jest wykonanie odpowiednich badań.

konie Jedną z głównych przyczyn toksoplazmozy u ludzi jest spożywanie mięsa zwierząt zarażonych. Jedzenie mięsa całkowicie surowego lub niedogotowanego może skutkować rozwojem choroby. Cysty toksoplazmozy giną podczas gotowania lub smażenia mięsa w temperaturze 58OC. Ważne jednak, by obróbka termiczna mięsa trwała co najmniej 10 minut. Przyczyną zarażenia może być także niedokładnie umyta deska do krojenia, nóż lub inne przybory używane w kuchni. Na zarażenie toksoplazmozą narażeni są także posiadacze kotów, choć jak pokazują statystyki – odpowiadają one jedynie za 10% wszystkich zarażeń wśród ludzi. Do zarażenia chorobą odzwierzęcą może dojść poprzez kontakt z bakteriami znajdującymi się w odchodach zwierzęcia. Należy zachować szczególną ostrożność w trakcie czyszczenia kociej kuwety lub legowiska, bądź spożywania surowych warzyw z ogrodu, jeśli w okolicy znajdowało się zarażone zwierzę. kleszcz Naszym pacjentom oferujemy pomoc specjalistów w zakresie takich chorób zakaźnych jak:
  • bolerioza
  • leptospiroza
  • ornitozę = chorobę papuzią
  • chorobę kociego pazura
  • toksokaroza
  • wścieklizna
  • wirusowe zapalenie opon mózgowych (od kleszcza)
  • włośnica
  • glistnica

Badania i leczenie toksoplazmozy – Poznań

Najczęstsze objawy toksoplazmozy to m.in.: gorączka, ból głowy, powiększone węzły chłonne, bóle stawów, stany zapalne zainfekowanych narządów, a także zapalenie opon mózgowych. Najskuteczniejszą formą leczenia toksoplazmozy jest terapia skojarzona polega ona na podaniu pirymetaminy przeciwpasożytniczej oraz sulfonamidów. W naszej poradni wykonają Państwo niezbędne badanie, które wykaże czy są Państwo nosicielami toksoplazmozy, a doświadczeni specjaliści od chorób odzwierzęcych wdrożą skuteczne i bezpieczne leczenie. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem leczenia toksoplazmozy oraz badań diagnostycznych. Nasza poradnia w Poznaniu oferuje najwyższą jakość usług medycznych, zarówno w leczeniu toksoplazmozy, jak i innych chorób odzwierzęcych.

Umów wizytę online

Cennik

Choroby zakaźne, choroby wątroby, borelioza, choroby odzwierzęce, toksoplazmoza, cytomegalia, choroby zakaźne wieku dziecięcego (Prof. dr hab. med. Jacek Juszczyk)
godziny przyjęć: wtorek 15.00
cena: 350 zł
prof. zw. Iwona Mozer- Lisewska
godziny przyjęć: środa, pt. 15.00
cena: 350 zł

Borelioza – leczenie: Poznań

W Polsce obserwuje się stały wzrost liczby osób zakażonych boreliozą – wielonarządową chorobą, którą człowiek może nabyć, kiedy zostanie ukąszony przez kleszcza. Leczenie tego schorzenia zwykle opiera się na antybiotykoterapii, stosowaniu preparatów przeciwzapalnych i niwelowaniu nieprzyjemnych objawów. Odpowiednio dobrane farmaceutyki, a także dieta w wielu przypadkach pozwalają na pełne pozbycie się bakterii z organizmu. Niezbędne jest jednak leczenie boreliozy pod okiem specjalisty, na przykład w poradni Ars Medic w Poznaniu.

Kompleksowe leczenie boreliozy

Zajmujemy się wszechstronnym leczeniem boreliozy w różnych stadiach rozwoju. To choroba trudna w diagnozowaniu, ponieważ jej objawy, na przykład rumień wędrujący, osłabienie organizmu, gorączka, bóle mięśniowe, zapalenie stawów czy problemy neurologiczne – często są lekceważone i mylone z oznakami innych schorzeń. Dopiero w późnym stadium odczuwalne są poważne dolegliwości różnych narządów. Jeśli interesuje Państwa diagnostyka lub leczenie boreliozyzapraszamy do kontaktu!