Elastografia piersi – Poznań

W Ars Medic wykorzystujemy różnego rodzaju techniki obrazowania medycznego. Jedną z metod, którą realizujemy dla naszych pacjentów, jest elastografia piersi, której cena widoczna jest na stronie. W połączeniu z USG pozwala ona uzyskać szczegółowe dane dotyczące morfologii oraz struktury gruczołów, obejmujące także elastyczność ich tkanek. Diagnostyka obrazowa realizowana jest przez radiologów specjalistów w naszej poznańskiej klinice, po uprzedniej rezerwacji terminu – telefonicznie lub mailowo.

Na czym polega elastografia piersi?

Nowoczesne urządzenia ultrasonograficzne pozwalają przeprowadzić bardzo dokładną diagnostykę obrazową poszczególnych narządów organizmu. Oprócz klasycznego USG dostępna jest również elastografia, która w przypadku piersi ma na celu wykrycie ewentualnych zmian guzowatych. Stanowi ona uzupełnienie badania mammograficznego, które co prawda pozwala zlokalizować guzy, jednak nie jest w stanie określić, czy są one łagodne, czy złośliwe. Nowotwory wyróżniają się bowiem nieco inną elastycznością niż zdrowe tkanki. Badanie pozwala z dużą dokładnością określić elastyczność tkanek gruczołu piersiowego, a także jest nieinwazyjne i dostępne w dobrej cenie. Dzięki temu ta metoda diagnostyki obrazowej jest często zalecana pacjentom, którzy wykryli na swoich piersiach zgrubienia i pragną wyeliminować ryzyko nowotworów złośliwych. Elastografia jest rozszerzeniem standardowego USG i pozwala zidentyfikować obszary z ewentualnymi zmianami guzowatymi, które następnie będą wykorzystane przy biopsji czy dalszym diagnozowaniu.

USG piersi z elastografią – diagnostyka obrazowa

W poradni Ars Medic pacjenci mogą zostać skierowani na kompleksową diagnostykę obrazową. Połączenie standardowego USG piersi z elastografią umożliwia dokładniejsze określenie struktury oraz morfologii gruczołów, obejmujące też ich elastyczność. Druga metoda diagnostyczna jest pomocna przy ocenianiu zasięgu oraz stopnia ewentualnych nowotworów, a także różnicowanie łagodnych lub złośliwych zmian czy monitorowanie terapii i jej skuteczności. Przeprowadzana przez nas diagnostyka obrazowa jest nieinwazyjną metodą wykrywania nowotworów piersi. USG z elastografią wykonywane jest po zakończeniu konsultacji wstępnych, wyłącznie za skierowaniem lekarza prowadzącego. Technika bywa stosowana u pacjentek po mammografii, której wyniki były niejednoznaczne. Cena obrazowania medycznego uzależniona jest od ilości oraz rodzaju wykorzystanych technik ultrasonograficznych, na podstawie cennika naszej poradni.