Chirurg naczyniowy Poznań

Umów wizytę online

Właściwa drożność naczyń krwionośnych to jedna z podstaw prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Specjalistą, odpowiadającym za utrzymanie drożności żył i tętnic jest chirurg naczyniowy. W Ars Medic w Poznaniu wykonujemy kompleksowe leczenie naczyń krwionośnych i limfatycznych, prócz operacyjnego leczenia serca. Lekarzem odpowiedzialnym za ten obszar działalności naszej kliniki jest Krzysztof Wachal – zachęcamy do zapoznania się opiniami na temat jego pracy.

Chirurg naczyniowy – czym się zajmuje i co leczy?

Dobry lekarz naczyniowiec zajmuje się wieloma schorzeniami, tj. tętniak aorty, zator tętnicy płucnej, miażdżyca tętnic szyjnych, niedokrwienie mózgu, guz układu naczyniowego, żylaki kończyn dolnych. Przyczyną niewłaściwej drożności tętnic jest zwężenie ich światła. Skutkiem takiej sytuacji jest nieprawidłowe ukrwienie naszego organizmu, a – zgodnie z opiniami specjalistów – konsekwencjami mogą być m.in. zawały serca, udary mózgu oraz inne poważne choroby, u źródeł których leżą zakrzepy. Chirurgia żylna jest więc niezwykle istotną dziedziną medycyny, a lekarze naczyniowcy tacy jak Krzysztof Wachal zajmujący się tą specjalizacją przeprowadzają w naszej poradni wiele zabiegów, które mogą uratować i ratują ludzkie życie.

Chirurgia naczyniowa – zajmuje się leczeniem naczyń, np. żylaków

Podstawowym celem zabiegów i leczenia operacyjnego w chirurgii naczyniowej jest udrożnienie naczyń krwionośnych i limfatycznych (embolektomia). Poszerzenie światła żył, usunięcie patologicznych zmian, takich jak tętniaki itp., poszerzanie czy wstawianie protez – lista zabiegów i metod leczenia niedrożności naczyń jest niezwykle szeroka, zaś nasi pacjenci mogą mieć całkowitą pewność, że w naszej poradni przeprowadzi je doświadczony chirurg – lekarz naczyniowiec Krzysztof Wachal. Opinie pacjentów wskazują, że jest on cieszącym się wielkim autorytetem w tej dziedzinie.

Dobry lekarz naczyniowiec Poznań

Dążąc do zapewnienia najwyższych standardów usług medycznych, oferujemy nie tylko zabiegi wykonywane przez doświadczonych specjalistów z zakresu chirurgii naczyniowej. Wykonujemy także precyzyjne i nieinwazyjne badania drożności żył i tętnic, takie jak USG Dopplera. Dzięki niemu, nawet drobie zmiany w drożności mogą zostać bezbłędnie rozpoznane i skutecznie wyleczone przez chirurga Krzysztofa Wachala.

Kiedy się udać do chirurga naczyniowego?

Przedmiotem zainteresowania specjalistów z tej dziedziny medycyny jest rozpoznawanie i leczenie dolegliwości dotyczących naczyń limfatycznych, które odgrywają kluczową rolę w funkcjonowaniu całego organizmu. Wynika to z faktu, że odpowiadają za doprowadzanie krwi do poszczególnych układów, tkanek i narządów, umożliwiając w ten sposób ich właściwą pracę. Nieprawidłowości w tym zakresie są więc wysoce niebezpieczne dla zdrowia, dlatego lekarza będącego chirurgiem naczyniowym odwiedzają osoby mające problemy z działaniem żył i tętnic. Tacy pacjenci zgłaszają się po pomoc i opinię do przyjmującego w naszej klinice w Poznaniu dr. Krzysztofa Wachala. Skierowanie do naczyniowca często jest wypisywane przez lekarza rodzinnego (pierwszego kontaktu), który na podstawie opisanych objawów uznaje za zasadne odesłanie do specjalisty. Jakie to symptomy? Wśród nich można wymienić m.in. dolegliwości obejmujące kończyny dolne – gdy pojawia się ból w nogach, istnieje możliwość, że wynika on z nieprawidłowości w przepływie krwi. W poważnych przypadkach do chirurga naczyniowego kierowane są osoby, które z powodu żylaków czy chromania przestankowego mają problem z chodzeniem. Kiedy jeszcze pacjenci odwiedzają lekarza naczyniowca? Oto niektóre z objawów obejmujących kończyny dolne, z którymi chorzy pojawiają się w gabinecie, prosząc o opinię:

  • dysfunkcje czuciowe,
  • drętwienie,
  • uczucie mrowienia,
  • zaczerwienienia skórne,
  • opuchlizna,
  • poczucie „ciężkości” nóg,
  • owrzodzenia,
  • problemy z gojeniem ran.
M.in. z tymi symptomami pacjenci przychodzą do naszej kliniki w Poznaniu, gdzie przyjmuje lekarz naczyniowiec Krzysztof Wachal. Zajmuje się on także wszystkimi innymi żyłami i tętnicami poza sercową, ponieważ jej leczenie i diagnostyka znajdują się w kompetencjach kardiologa.

Metody diagnostyki i leczenia w chirurgii naczyniowej

Podstawowym narzędziem diagnostycznym wykorzystywanym przez chirurga jest USG dopplerowskie. Polega ono na wykorzystaniu ultradźwięków, które odbijają się od cząsteczek krwi krążących w ciele pacjenta i powracają do urządzenia, co pozwala na uzyskanie obrazu umożliwiającego analizę jej cyrkulacji. Na tej podstawie lekarz naczyniowy może wydać opinię o prawidłowości funkcjonowania żył i tętnic w ciele człowieka. Jakie metody są wykorzystywane do leczenia dolegliwości? Sposób postępowania jest uzależniony przede wszystkim od stopnia zaawansowania danego problemu. Jeżeli dolegliwość, którą zajmuje się chirurg naczyniowiec, znajduje się na początkowym stadium rozwoju i stwarza niewielkie zagrożenie dla zdrowia czy komfortu życia pacjenta, z reguły zalecane jest postępowanie zachowawcze. Obejmuje ono m.in. zastosowanie mało inwazyjnych środków farmakologicznych o właściwościach przeciwzapalnych i powodujących poprawę elastyczności oraz napięcia ścian żył. Inną metodą zalecaną m.in. przez lekarza Krzysztofa Wachala jest noszenie specjalnych rajstop uciskowych, których naciskają na naczynia krwionośne. Nieco bardziej inwazyjną metodą jest skleroterapia, która umożliwia zamknięcie światła żyły poprzez wstrzyknięcie specjalnego preparatu. W efekcie powstaje stan zapalny, co prowadzi do zwłóknienia i w konsekwencji pożądanego zrośnięcia się naczynia. Innym zabiegiem, który wykorzystuje przyjmujący w naszej klinice w Poznaniu chirurg naczyniowy Krzysztof Wachal, jest angioplastyka balonowa (PTCA). W jej ramach w naczyniach pacjenta umieszczany jest cewnik, po czym pompuje się go powietrzem w celu usunięcia zwężeń tętniczych. W najtrudniejszych przypadkach, gdy mniej inwazyjne metody nie zdają rezultatu, lekarz naczyniowiec kieruje pacjenta na operację i w jej trakcie następuje chirurgiczne usunięcie przyczyny problemów. Umów wizytę online

Chirurgia

* Dr n. med. Krzysztof Wachal godziny przyjęć: wtorek 9.00, środa 18.00, piątek 9.00 cena: wizyta 300 zł, wizyta+ doppler 300 zł.
Zobacz pełny cennik Kontakt: konsultacja@arsmedic.pl