USG ślinianek i węzłów chłonnych – Poznań

Prywatna przychodnia lekarska Ars Medic przyjmuje pacjentów zmagających się z różnego rodzaju przypadłościami zdrowotnymi. W placówce przeprowadzamy badanie USG ślinianek i węzłów chłonnych, które wykrywa zmiany chorobowe w sposób bezpieczny i nieinwazyjny. Zajmujemy się także diagnostyką obrazową żuchwy, korzystając z aktualnej wiedzy medycznej i różnorodnego sprzętu. Osoby zainteresowane otrzymaniem diagnozy oraz właściwych metod leczenia, mogą rejestrować wizyty za pośrednictwem strony lub telefonicznie.

USG ślinianek – co wykrywa?

Współczesna ultrasonografia jest dziedziną nauki powszechnie stosowaną przez lekarzy z różnych dziedzin medycyny. Z użyciem urządzenia generującego fale ultradźwiękowe przeprowadza się między innymi badanie gruczołów wytwarzających ślinę, a także węzłów chłonnych czy żuchwy pacjenta. Aby dowiedzieć się, czy wskazane jest USG ślinianek, a także co wykrywa się za jego pośrednictwem, można skonsultować się ze specjalistą, który na podstawie wywiadu lekarskiego skieruje na diagnostykę obrazową. Gruczoły odpowiedzialne za produkcję śliny pełnią bardzo ważne funkcje w ludzkim organizmie, związane z procesami trawiennymi, nawilżaniem jamy ustnej, a także utrzymaniem jej flory bakteryjnej w odpowiednim zdrowiu. Badanie ślinianek metodą ultrasonograficzną wykrywa zmiany morfologiczne oraz strukturalne tkanek, które mogą powodować zaburzenia w pracy gruczołów. Podobnie jak USG żuchwy czy węzłów chłonnych technika ta przeprowadzana jest bez wcześniejszych przygotowań ze strony pacjenta i wiąże się z niewielką ilością przeciwwskazań.

USG żuchwy, ślinianek i węzłów chłonnych

W trakcie diagnostyki obrazowej prowadzonej w obrębie głowy oraz szyi pacjent przeważnie leży na plecach. Badanie USG ślinianek oraz węzłów chłonnych i żuchwy jest bardzo krótkie i zalecane w wykrywaniu zmian w budowie tkanek metodą nieinwazyjną. Mogą zostać na nie skierowania pacjenci skarżący się na nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołów, stawów czy narządów, w celu znalezienia źródła problemu i określenia ewentualnych metod leczenia. W Ars Medic mamy dużą dostępność terminów wizyt u specjalistów radiologów. Diagnostyka obrazowa z wykorzystaniem ultrasonografu daje natychmiastowe wyniki. Wskazaniem do zapisania się na USG ślinianek czy żuchwy są przede wszystkim objawy bólowe w ich obrębie, a także występowanie obrzęków lub stanów zapalnych. W trakcie jednej wizyty możemy także przeprowadzić badanie węzłów chłonnych, które wykrywa zmiany nowotworowe czy też monitoruje reakcji na leczenie.